FN-NANO je nanotechnologie, která využívá fyzikálních vlastností nanokrystalů oxidu titaničitého (TiO2) a dalších pomocných látek, které jsou složkami speciálních nátěrů a suspenzí s označením FN®.  

Účinné funkční povrchy, které s využitím světelné energie  čistí vzduch od škodlivin a zápachu a účinně brání usazování atmosférické špíny a mikroorganismů. Tyto povrchy se vytvářejí pomocí speciálních nátěrových suspenzí Protectam FN.

 

Fyzikální podstata čistících a ochranných funkcí funkčního povrchu: Povrch vysoce porézní vrstvy, která byla vytvořena FN nátěrem je tvořen vysoce koncentrovanými mikroskopickými krystaly polovodiče. Polovodičový jev vytváří na povrchu krystalů “volné” elektrony a elektronové díry. Jejich energetické působení na molekuly látek, které přijdou do kontaktu se světlem aktivovaným povrchem nátěrové vrstvy , působí jejich rozklad a oxidaci vzdušným kyslíkem.

Systém údržby bazénové vody s pomocí speciální suspenze FN® Aqua.  Na fyzikálním základě zajišťuje čištění vody od nebezpečných chemických látek a chrání před přemnožením nežádoucích mikroorganismů v bazénech a jezírkách. Umožňuje významně snížit množství bazénové chemie používané při údržbě bazénové vody.

 

 

 

 

 

Vyčištění bazénové vody od kontaminace mikroorganismy bez použití chemie jen s FN Aqua (FNA). Obrázky odshora: před aplikací FNA, třetí den po aplikaci, po týdnu. Minerální látky obsažené v FNA obalily mikroorganismy, ty pak klesly ke dnu a kal byl odstraněn vysavačem.


Krytý bazén rodinného domu – Velké Popovice, kvalitní písková filtrace s UV lampou a údržba vody s pomocí FN Aqua umožnila minimalizaci použití bazénové chemie a přeměnu prostoru bazénu v zimní zahradu

Suspenze s označením FN® byly vyvinuty a patentovány českou nanotechnologickou firmou Advanced Materials-JTJ s.r.o., která je také vyrábí. Jejich funkce jsou založeny na využití fotokatalytického jevu. V oblasti fotokatalytických nátěrových hmot patří svojí účinností k absolutní světové špičce. FN® svým složením a vlastnostmi odpovídají  technickým, hygienickým a environmentálním normám platným v EU i USA a prodávají se do vice jak dvaceti zemí celého světa.