Řezané květiny

Prodloužení života řezané rostliny

Vyvinuli jsme speciální suspenzi, která slouží jako ochrana řezaných rostlin a prodloužení životnosti květů v řádu až 20 dnů.

Náš produkt Flower Nanoprotection je suspenze obsahující směs minerálních látek. Ty vytvoří na povrchu stonku řezaných květin ochranný povlak s extrémně malou porozitou. Zároveň ve vodě, v níž jsou stonky květin ponořeny zamezí množení mikroorganismů. Tím dochází k prodloužení životnosti řezaných květin v řádu 5-20 dnů (v závislosti na zdravotním stavu květiny a na jejím druhu). Stonky květin není nutno seřezávat a vodu vyměňovat. Voda nehnije a nezapáchá.

kvetiny-800x800-00-k2

Funkční suspenze FN®P

Suspenze s názvem FN®P (Flower Nanoprotection) – obsahuje směs minerálních látek vč. vápníku. Produkt je vhodný pro růže, gerbery a tulipány a další květiny snašející vápník.

kvetiny-800x800-01-k2

Funkční suspenze FN®P Calcit Free

Druhým z produktů je suspenze s názvem FN®P Calcit Free – obsahuje směs minerálních látek – bez vápníku.  Produkt je vhodný pro orchideje a další květy rostlin, které nesnášejí vápník.

Stonky květin není nutno seřezávat a vodu vyměňovat. Voda nehnije a nezapáchá. 

Dávkování

Pro řezané květiny ve váze se přidává 5-7 ml. suspenze na 1 l. vody. Ještě před vložením květin do vázy je nutno FN®P ve vodě důkladně promíchat (nejlépe promixovat tyčovým mixérem).

Hlavní funkce

  • Prodloužení životnosti květů až na 20 dnů

  • Stonky není nutno seřezávat

  • Vodu není třeba vyměňovat – nehnije a nezapáchá


Mimořádné prodloužení životnosti řezaných květin v řádu až 20 dnů