Srovnávací studie

Fotokatalytická účinnost FN®nátěrů na rozklad organických nebo konverzi různých druhů látek a na likvidaci mikroorganismů byla testována a ověřena řadou odborných pracovišť v ČR i v zahraničí. Tyto testy potvrdily mimořádně silnou fotokatalytickou účinnost FN®nátěrů, která násobně překonává účinnost jiných fotokatalytických nátěrů na trhu.

Rozdíly v účinnosti mezi funkčními nátěry FN® a konkurenčními produkty potvrdily i srovnávací studie při nichž byly nezávislou výzkumnou organizací vybrané nátěrové hmoty porovnány na základě laboratorních testů  na shodném zařízení a při uplatnění shodných testovacích podmínek a postupů (dle platných ISO norem). Srovnávací studie potvrdily vysokou účinnost FN®nátěrů.

Názvy konkurenčních produktů a firem jsou v textu studií začerněny tak, aby nedošlo k porušení ustanovení Zákona o ochraně hospodářské soutěže  (143/2001 Sb.).

Komerční fotokatalytické nátěry: Technologie pro čištění vzduchu

Citace ze závěru studie: Srovnávací studie různých komerčních produktů na bázi TiO2 ukázala, že se jednotlivé produkty velmi lišily ve fotokatalytické účinnosti odstraňování oxidů dusíku. Pokles koncentrace NOx byl významně snížen všemi fotokatalytickými nátěry řady Protectam FN®Účinnosti ostatních nátěrů byly nižší, některé natolik výrazně, že nemohou být prakticky využity jako efektivní technologie čištění vzduchu od oxidů dusíku.

ÚFCH AV ČR, 2017

Plné znění studie


Srovnání fotokatalytické aktivity čtyř vzorků

Protokol z testování fotokatalytické aktivity vzorků Aeroxide® TiO2 P 25 (Evonik Industries, čistý aktivní nanomateriál TiO2-industriálně uznávaný standard), Protectam FN®2 (Advanced Materials-JTJ s.r.o.) a dvou nátěrů českého výrobce, u nichž jsou deklarovány fotokatalytické účinky. Jeden nátěr pro interiér (Interiér) a druhý pro exteriér (Exteriér).

 Z výsledků testů fotokatalytické aktivity jednotlivých vzorků vyplývá, že testované vzorky Interiér a Exteriér nevykazovaly žádnou fotokatalytickou aktivitu:

  • P 25   12 %
  • FN®10 %
  • Interiér 0 %
  • Exteriér 0 %
ÚFCH AV ČR, 2016

Plné znění studie


UPOZORNĚNÍ: Společnost FN-NANO s.r.o. přistoupila z obchodních důvodů k novému označení výrobků registrované značky FN®. Zjednodušila obchodní název vypuštění slova „Protectam“, a nově používá pro svoje produkty pouze označení FN®1, FN®2 a FN®3. Pro lepší orientaci zákazníka dále může uvádět upřesňující název – např. Transparent, Wood, BioMax, Aqua apod. Všechny dokumenty uvádějí krom základního označení produktů FUNKČNÍ NÁTĚR FN® ještě i obchodní název Protectam, který již není v současnosti užíván a bude postupně nahrazován výše uvedeným zjednodušeným názvem.

Blíží se chřipkové virózy a nebo Vás trápí inverze a smog? Máme řešení. Připravte se na to již nyní a ošetřete si vnitřní prostory u vás doma s naší nano ochrannou. Virovým onemocněním, smogům a inverzím může být u vás doma konec. AKČNÍ NABÍDKA. Při zadání slevového kódu lepsizdravi2020 při objednávkách přes e-shop dostanete slevu -15 % na produkty FN®1 FN®2 FN®3. Platí do 29.2.2020 Skrýt