FN Aqua – často kladené otázky

Často kladené otázky

Da bazénu by jste měli nechat pronikat denní světlo v případě, že jste aplikovali FN®AQUA ideálně po dobu 3-5 hod. Ideálně aplikovat ráno a mít vypnutou filtraci. Jakmile spustíte filtraci a bazén se vám oddělí není již potřeba aby pronikalo denní světlo do bazénů.

Záleží na výkonu vaší filtrace. Čím máte výkonnější filtraci tím dříve vám zabělení bazénů zmizne.Pokud místo písku použijete jako filtrační náplň Zelbrite, zvýšíte účinnost filtrace a tím pádem vám zmizne oddělení bazénů rychleji.

Ano je možno se ihned koupat v případě že je bazén mléčně zakalený není to na závadu nebo nijak jinak škodlivé.

Náš přípravek není nijak škodlivý pro lidi, zvířata ani pro jiné živočichy. SZÚ prováděl i testování na aquarijních rybičkách kde objem aquaria byl 2 l a náš přípravek obsahoval 1 l FN Aqua a ani taková  koncentrace nebyla nijak na závadu pro živočichy.

V případě opravdu hodně zelené vody zkuste šokové čištění – (do již zelených bazénů) 1 litr na 10-20 m3 bazénové vody popřípadě celý proces opakovat. Tato metoda ale není ekonomicky moc výhodná doporučujeme použít spíše použít chemický přípravek nebo pokud ani chemie nezabere vyměnit vodu v bazénu.

FN®AQUA funguje při jakékoliv teplotě. Čím teplejší je voda v bazénu tím je náchylnější na šíření mikroorganismů a bakterií ve vodě a může se zkrátit interval aplikace i na dobu třeba 7 dní. Je potřeba si to vizuálně hlídat a pokud kvalita vody se nám nezdá dobrá ihned aplikovat.

V Jakékoliv vodě, kde nebudete mít puštěnou filtraci se vám budou tvořit mikroorganismy a bakterie. V případě že nebudete pravidelně vodu udržovat doporučujeme použít chemií.

  1. Naše technologie funguje již při 20 mikro watt/cm2 ale ze zkušenosti víme, že běžná dvojskla dovedou odstínit až 80 % UV záření proto doporučujeme vždy proměřit prostupnost denního světla do daných prostor nebo mít možnost otevřít zimní zahradu a nechat denní světlo vniknout přirozeně vniknout.

Pokud do bazénu neproniká denní světlo, ve které je obsažena složka UV záření, nebo pokud nemáte UV lampu není naše technologie pro Vás vhodná. V případě že nepoužíváte pískovou filtraci, ale kartušovou zůstávala by vám voda zmléčněna, což není nijak závadné, ale tuto variantu nedoporučujeme.

Ano ,FN®AQUA můžete používat je však nezbytné mít trvale UV lampu nebo mít zastřešení ,které propouští UV záření