FN Aqua – často kladené otázky

Často kladené otázky

Da bazénu by jste měli nechat pronikat denní světlo v případě, že jste aplikovali FN®AQUA ideálně po dobu 3-5 hod. Ideálně aplikovat ráno a mít vypnutou filtraci. Jakmile spustíte filtraci a bazén se vám oddělí není již potřeba aby pronikalo denní světlo do bazénů.

Záleží na výkonu vaší filtrace. Čím máte výkonnější filtraci tím dříve vám zabělení bazénů zmizne.Pokud místo písku použijete jako filtrační náplň Zelbrite, zvýšíte účinnost filtrace a tím pádem vám zmizne oddělení bazénů rychleji.

Ano je možno se ihned koupat v případě že je bazén mléčně zakalený není to na závadu nebo nijak jinak škodlivé.

Náš přípravek není nijak škodlivý pro lidi, zvířata ani pro jiné živočichy. SZÚ prováděl i testování na aquarijních rybičkách kde objem aquaria byl 2 l a náš přípravek obsahoval 1 l FN Aqua a ani taková  koncentrace nebyla nijak na závadu pro živočichy.

V případě opravdu hodně zelené vody zkuste šokové čištění – (do již zelených bazénů) 1 litr na 10-20 m3 bazénové vody popřípadě celý proces opakovat. Tato metoda ale není ekonomicky moc výhodná doporučujeme použít spíše použít chemický přípravek nebo pokud ani chemie nezabere vyměnit vodu v bazénu.

FN®AQUA funguje při jakékoliv teplotě. Čím teplejší je voda v bazénu tím je náchylnější na šíření mikroorganismů a bakterií ve vodě a může se zkrátit interval aplikace i na dobu třeba 7 dní. Je potřeba si to vizuálně hlídat a pokud kvalita vody se nám nezdá dobrá ihned aplikovat.

V Jakékoliv vodě, kde nebudete mít puštěnou filtraci se vám budou tvořit mikroorganismy a bakterie. V případě že nebudete pravidelně vodu udržovat doporučujeme použít chemií.

  1. Naše technologie funguje již při 20 mikro watt/cm2 ale ze zkušenosti víme, že běžná dvojskla dovedou odstínit až 80 % UV záření proto doporučujeme vždy proměřit prostupnost denního světla do daných prostor nebo mít možnost otevřít zimní zahradu a nechat denní světlo vniknout přirozeně vniknout.

Pokud do bazénu neproniká denní světlo, ve které je obsažena složka UV záření, nebo pokud nemáte UV lampu není naše technologie pro Vás vhodná. V případě že nepoužíváte pískovou filtraci, ale kartušovou zůstávala by vám voda zmléčněna, což není nijak závadné, ale tuto variantu nedoporučujeme.

Ano ,FN®AQUA můžete používat je však nezbytné mít trvale UV lampu nebo mít zastřešení ,které propouští UV záření

Určitě není pozdě ale je nevyšší čas provést aplikaci, aby se zamezilo dalšímu rozšíření mikroorganismu a bakterií v bazénu. Doporučujeme takto nazelenalé řasy před aplikací očistit např. smetákem od dna bazénu a aplikovat FN®AQUA.

Naše minerální suspenze se v bazénu pozná podle toho, že máte zabělený bazén. Jakmile toto zabělení zmizne je to signál, že již v bazénu nemáme minerální suspenzi a jemná písková filtrace nám vše zachytila a bazén je opět bez mikroorganismů a bakterií. Každopádně zabělení není nijak závadné a lze se i při zaběleném bazénu provozovat koupání.

V případě že máte pískovou filtraci, se začne materiál obsaženy v FN®AQUA (TiO2) zachytávat na křemík který je obsažený v písku pískové filtrace a postupně se na něj zachytává až do té doby, než vám ho celý zachytí jemná písková filtrace. Tím nám dojde k odbělení bazénu. Písková filtrace se tímto procesem nezanáší !

Ideálně̌ ráno nebo dopoledne, aby mohla suspenze FN®AQUA rychle a okamžitě̌ působit. Aplikujeme vždy za světla!

Ideální je aplikovat FN®AQUA ráno a nechat působit celý den denní světlo nebo alespoň 3-4 hod při odkrytém bazénu a při vypnuté filtraci. Poté filtraci zapněte a bazén můžete nechat otevřený, aby i nadále pronikalo do bazénu denní světlo.

Naše suspenze FN®AQUA funguje i se slanou vodou.

V případě že máte protiproud aplikace můžete provést tak, že připravenou a důkladně rozmixovanou suspenzi FN®AQUA vléváme do bazénu u vyústi protiproudu, který nám důkladně rovnoměrně rozmíchá suspenzi v bazénu. Nezapomeňte mít vypnutou filtraci!

FN®AQUA čistí vodu a reguluje množení́ mikroorganismů v ní na fyzikální́ bázi (bez použití́ jedovatých chemických látek). Pro zajištění této funkce je nezbytné́, aby do bazénové́ vody pronikalo, co největší množství́ ultrafialové́ složky denního světla, nebo aby byla součástí použitého systému filtrace pravidelně používána lampa s ultrafialovým světlem.

a) Šokové čištění – (do již zelených bazénů) 1 litr na 10-20 m3 bazénové vody.

b) Pro průběžnou údržbu s cílem snížení množství chemických přípravků v bazénové vodě se používá 0,1 litru FNA na 20m3 vody (50 ml FNA/m3)

Co se týče, jak dlouho vydrží voda čistá, záleží na mnoha aspektech. FN®AQUA eliminuje fyzikálním jevem přemnožené organismy v bazénové vodě a opět záleží na tom kdy se v bazénu přemnoží a budete to viditelně pozorovat.

Běžně doporučujeme aplikovat v 10 – 14 denní periodice nebo pokud se nám v bazénu začínají množit mikroorganismy a bakterie aplikujeme ihned a můžeme i zkrátit periodiku na 7-10 dní.

Při vhodném složení́ bazénové́ vody, správném a pravidelném dávkování, lze bazén provozovat i dlouhodobě̌ bez chemických prostředků.

FN®AQUA je možno používat souběžně s chemickými prostředky.

Nevadí.

Není potřeba si hlídat pH. FN®AQUA funguje při každém pH.

FN®AQUA je vhodný I pro nafukovací bazény ale je nutná jemná písková filtrace.