FAQ Interiéry

Z našeho nátěru se neuvolňují žádné nanočástice. Naše nano nátěry jsou certifikovány, testovány SZÚ a dalšími nezávislými laboratořemi apod. – vše máme transparentně vystaveno na našem webu pod složkou DOKUMENTY

Běžně stačí strop – k tomu máme čistě bílý produkt FN®3. Lze jej použít i na stěny – doporučujeme od 1,80 m výše – tam, kde již nedochází ke kontaktu s natřenou plochou zdi. Nátěr lehce kříduje. Nicméně může být použit i na celé stěny, ale jen v bílém provedení.

Nátěr i s tímto světlem funguje, ale nedoporučujeme to, protože toto světlo poškozuje zdraví, zrak a ničí rostliny.

Pro zajištění plné funkčnosti v interiérech je nezbytné zajistit přístup ultrafialového záření o minimální intenzitě 0,2W/m2 k vytvořenému FN NANO® povrchu.

Doporučujeme alespoň jedno světlo nad kuchyňskou linku, kvůli okamžitému odstranění zápachu z vaření i mastné špíny, která při tom vzniká.

Ano, zde se dá poznat velmi rychle, jak nano nátěr funguje. Při vaření a smažení je nutno mít zapnuté aktivační světlo. Pro zajištění plné funkčnosti v interiérech je nezbytné zajistit přístup ultrafialového záření o minimální intenzitě 0,2W/m2 k vytvořenému FN NANO® povrchu. Nátěr do sebe pohlcuje i pachy, takže pár minut po vaření již v prostoru není cítit, co se vařilo.

Zde doporučujeme 5x vyšší intenzitu nasvícení, než běžně doporučujeme.

Celkem nic, tedy když v jeho blízkosti nebudete kouřit, používat ředidla, vařit apod. Všechny tyto těkavé látky se totiž v nátěru usadí a ten, když není aktivován, tak se časem zanese špínou, kterou ze sebe nemůže odstranit, a tedy bude zažloutlý, flekatý a špinavý.

Pro zajištění plné funkčnosti v interiérech je nezbytné zajistit přístup ultrafialového záření o minimální intenzitě 0,2W/m2 k vytvořenému FN NANO® povrchu.

Nejlépe je to poznat v kuchyni, když vaříte nebo smažíte. To je nutno mít zapnuté aktivační světlo. Nátěr do sebe pohlcuje i pachy, takže pár minut po vaření již v prostoru není cítit, co se vařilo. Jinak astmatici nebo alergici vnímají nátěr rychleji – dýchá se jim totiž lépe a netrpí tolik alergickými reakcemi.

To sami o sobě nezjistíte, když nebudete mít měřák na UVA světlo. Na aktivaci potřebujeme mít alespoň 0,2 W na m2. Nová okna většinou v sobě již mají folie proti UV, takže jimi neproniká potřebná energie. K tomu, aby nátěr fungoval a byl aktivován, potřebuje světelnou energii. Pro Vaši představu je venku za deštivého počasí asi 3W na m2, při Slunci 30W až klidně 100W na m2.Takže energie je venku více než dost.

Můžete si vybrat z nabídky našich světelných zdrojů s klasickou žárovkovou paticí E27, které jsou vhodné do lustrů anebo stojacích lamp.