Bazény

Soukromy bazen Hostivice

Bazény s křišťálově čistou vodou

Novinkou v oblasti údržby vody v soukromých bazénech je speciální suspenze FN NANO® Aqua, která využívá čistě fyzikálních jevů pro snížení množství používané bazénové chemie při zachování vysoké kvality bazénové vody. Nedochází tak u člověka k dráždění očí a kůže. To oceňují především málé dětí, osoby s citlivou pokožkou či alergici.

Čistá a zdravá voda v domácím bazénu

Udržení čisté a zdravé vody v domácím bazénu není jednoduchá záležitost. Vyžaduje kvalitní vodu, pravidelnou péči a použití chemických prostředků, které zajišťují, aby se ve vodě nepřemnožily mikroorganismy.

Nový přípravek je vodní suspenze obsahující inertní minerální látky, které na základě svých fyzikálních vlastností a s využitím energie ultrafialové složky denního světla, nebo UV lampy (je-li součástí filtračního systému), dokáží bránit přemnožení mikroorganismů a snižují kontaminaci vody organickými nečistotami.

Je vhodný pro venkovní odkryté bazény nebo bazény se systémem jemné pískové filtrace a se zastřešením, které lze odsunout nebo otevřít tak, aby do nich mohlo pronikat sluneční světlo bez toho, aby procházelo prosklením z minerálního nebo umělohmotného skla, které omezuje průchod UV záření nebo vybavené recirkulací s UVC  lampou (tvrdé antibakteriální záření).

FN NANO® Aqua je možno používat souběžně s chemickými prostředky nebo aktivním kyslíkem (ozón). Při vhodném složení bazénové vody, menší frekvenci a intenzitě využívání bazénu a při dodržení doporučeného postupu lze bazén provozovat bez využití chlórových chemických prostředků.

Není vhodný pro veřejná koupaliště a bazény bez dokonalé a pravidelné údržby!

Je vhodný pro zastřešené bazény s jemnou pískovou filtrací a UV lampou, která je součástí filtračního systému a je pravidelně využívána. Možnost otevřít v létě bazén pro přímý vstup slunečního světla je výhodou.

FN NANO® Aqua je možno používat souběžně s chemickými prostředky. Při vhodném složení bazénové vody, menší frekvenci a intenzitě využívání bazénu a při dodržení doporučeného postupu lze bazén provozovat i dlouhodobě bez využití chemických prostředků.

FN NANO® Aqua pro čisté bazény

  • Umožnuje snížit množství bazénové chemie.

  • Vhodný doplněk k aktivnímu kyslíku

  • Vhodné pro citlivou pleť, malé děti alergiky

  • Vhodné i do akvárií a jezírek

  • Funguje při každém pH

  • Aktivován sluncem či umělým osvětlením s bezpečnou UV-A složkou

Supersilný samočistící efekt
Žádná chemie
Prevence množení bakterií
Vhodné i do akvárií a jezírek

Křišťálově čistý bazén bez použití chemie.

FN NANO® Aqua pro osoby s citlivou pletí, malé děti a alergiky.


Podívejte se na videa – jak na to s FN NANO® Aqua:

PRŮBĚŽNÁ ÚDRŽBA BAZÉNOVÉ VODY:

 

 

ZAZIMOVÁNÍ BAZÉNU :

SAMOČISTÍCÍ STĚNY BAZÉNU (vhodné pouze pro zapuštěné bazény s pevnými stěnami):

Reference při užití FN NANO® Aqua:

Krytý bazén v rodinném domu ve Velkých Popovicích s filtračním systémem s UV lampou. Přípravek FN NANO® Aqua umožnil majitelům snížit dávky chlorové chemie natolik, že přeměnili prostor bazénu na zimní zahradu s květinami.

Na bazén s extrémně přemnoženými organismy byl aplikován přípravek FN NANO®  Aqua. Nebyla použita žádná bazénová chemie, ale bylo použito násobně větší množství FN NANO® Aqua, než se používá pro běžnou údržbu bazénové vody.  I v tomto případě se dostavil pozitivní výsledek.  Využití FN Aqua pro řešení problémů s takto znečištěnou vodou  je však z ekonomického hlediska dosti nákladné.

bazeny-1600x800-11a

1 den: stav před použitím FN NANO® Aqua

bazeny-1600x800-11b

3. den: stav třetí den po aplikaci FN NANO® Aqua

bazeny-1600x800-11c

7. den: stav po sedmi dnech – voda v bazénu se vyčistila, mikroorganismy obalené minerály z FN NNAO® Aqua klesly na dno jako kal

Minerály obsažené v FN NANO® Aqua obalí sinice a zamezí přístupu ultrafialového záření do jejich těla. Tím zastaví proces fotosyntézy a sinice v průběhu několika dní uhynou. Klesnou pak v podobě kalu na dno (zkumavka vlevo). Ve vodě bez FN NANO® Aqua sinice zdárně přežívají (zkumavka vpravo).

Sinice-300x300

Soukromý bazén v Žilině

Soukromý bazén v Drhovech

Soukromý bazén ve Velkých Popovicích

Soukromý bazén v Hostivicích


 FN NANO® Aqua brání přemnožení mikroorganismů a snižuje znečištění vody organickými nečistotami


Přípravek omezuje přemnožení mikroorganismů s využitím následujících mechanismů:

  • Obalení mikroorganismů anorganickým filmem, který zamezí přístupu ultrafialového záření a tím zastaví jejich fyziologické procesy založené na využití fotosyntézy (sinice a řasy).
  • Denním, nebo umělým ultrafialovým, světlem aktivované mikroskopické krystaly fotoaktivního oxidu titaničitého fyzikální cestou, prostřednictvím polovodičového jevu, odstraňují z vody molekuly a mikroskopické částice organických nečistot, které slouží jako zdroj živin pro mikroorganismy.
  • Při přímém kontaktu světlem aktivované částice fotoaktivního oxidu titaničitého s povrchem bakterie nebo spory dochází k přímému energetickému působení elektronů a elektronových děr, na povrchu částice, na molekuly organických látek, z nichž je tvořena buněčná stěna. Energetické působení katalyzuje rozpad těchto molekul. V důsledku delší expozice pak dochází protržení buněčné stěny mikroorganismu nebo spory.

V důsledku výše popsaných procesů je nejenom bráněno přemnožení mikroorganismů, ale také je zmenšováno množství organických látek, které by se jinak hromadily v bazénu.