Zdravější domov

Zdravější domov s méně alergeny a vzduchem bez nepříjemných pachů

Mít doma příjemný, čistý a zdravý vzduch bez nepříjemných pachů, plísní a alergenů je díky české nanotechnologii opravdu možné. Můžete tak nahradit nefunkční digestoř či drahé čističky vzduchu. Ano, jde to i bez chemie a vůní, které jste možná doposud užívali k osvěžení vzduchu.

Stačí jenom si namalovat strop naším fotokatalytickým funkčním nátěrem FN NANO®2 (nebo FN NANO®3) ,  nasvítit jej aktivačním světlem a Váš domov se stane čistším a zdravějším. Jakmile dopadne světlo na strop natřený funkčním nátěrem FN NANO®, ten se zaktivuje a okamžitě začne plnit svou čistící funkci. Ze stropu se tak stane vysoce efektivní, bezporuchová, ekologická, nehlučná a ekonomicky úsporná čistička vzduchu. Díky těmto nátěrům si vytvoříte bezpečný domov i před nežádoucími vlivy zvenčí.

K jejímu pohonu slouží světlo (14-30 W na pokoj) a jinak nepotřebuje vyměňovat žádné filtry ani jinou údržbu. Její životnost je dlouhodobá 10 i více let, pokud je zajištěn přístup aktivačního UV-A světla a nedojde k mechanickému odstranění FN NANO® vrstvy nebo k jejímu přemalování.


Natřením stropu funkčními nátěry FN NANO® lze tento povrch přeměnit ve vysoce efektivní a úspornou čističku vzduchu.


Ekonomika

Funkční nátěry FN NANO® nejsou barva. Jde o prostředek, kterým můžete změnit všechny stropy ve svém bytě v účinnou nanotechnologickou čističku vzduchu. Na rozdíl od elektromechanických čističek vzduchu funguje FN NANO® zcela bezhlučně, bezporuchově a bezúdržbově, s minimálními náklady na provoz (pouze nasvícení aktivačním světlem – 14-30 W).

Její funkčnost je dlouhodobá. Pokud nebude povrchová FN NANO® vrstva mechanicky odstraněna, nebo překryta jiným materiálem, může bez problémů fungovat i desítky let. Instalace „nanočističky“ FN NANO® je srovnatelná s cenou standardních čističek vzduchu. Na rozdíl od nich se dokáže vypořádat i s extrémně malými koncentracemi některých cizorodých látek, s nimiž si tyto čističky neumí poradit (např. formaldehyd). Nezajišťuje filtraci prachu ani ionizaci vzduchu. Co se týká provozních nákladů je funkční nátěr FN NANO® podstatně levnější než klasické čističky vzduchu.

Využití funkčních nátěrů FN NANO® v domácnosti

Popsané vlastnosti aktivované FN NANO® vrstvy na povrchu stavby mají ve spojení s její extrémní fotokatalytickou účinností řadu praktických efektů pro majitele staveb:

Drtivá většina pachů je tvořena molekulami organických látek, které jsou rozptýleny ve vzduchu. I extrémně malá množství takových látek (řádově tisíciny miligramů na 1 m3 vzduchu) mohou působit silný zápach. Povrchová vrstva, vytvořená FN NANO® nátěrem a osvětlená aktivačním světlem, účinně rozkládá molekuly zapáchajících látek.

Povrchy FN NANO® odstraňují pachy velice účinně. Například strop kuchyně natřené FN NANO®3 dokáže s využitím aktivačního světla účinně eliminovat pach po smaženém jídle do 20-30 minut.

Obdobně je možno využít FN NANO® nátěry i proti zápachu z cigaretového kouře nebo pachu jehož zdrojem mohou být někteří domácí mazlíčci.

Pokud se aktivované FN NANO® vrstvy dotkne molekula nebo mikroskopická částice oxidovatelného alergenu, okamžitě reaguje se vzdušným kyslíkem a dojde k jejímu rozložení až na molekuly vody, oxidu uhličitého a dalších zdraví neohrožujících látek. Stejně jako u pachů se jedná o mikroskopická množství látek, které jsou zdrojem alergické reakce. Nejčastěji jde o látky, které do vzduchu místností uvolňují plísně, nebo jde o alergenní trus roztočů,  kteří jsou početnými „spolubydlícími“ v každé domácnosti a v kožíšcích domácích mazlíčků. Lidé trpící alergiemi tvoří početnou skupinu zákazníků, kterým funkční nátěry FN NANO® účinně pomáhají zmírňovat jejich zdravotní obtíže.

Čistění vzduchu od nebezpečných látek, které se odpařují do vzduchu z umělých hmot a laků vybavení místností.

Člověk za jeden den „zkonzumuje“ ohromné množství vzduchu (přibližně 15 kg). Se vzduchem do lidského organizmu snadno pronikají také všechny ostatní látky, jimiž je nasycem. Kvalita vzduchu významně ovlivňuje náš zdravotní stav. Zdrojem značné části znečisťujících látek jsou také interiéry moderních budov, které jsou napěchovány množstvím umělých hmot a dalších materiálů, z nichž se do vzduchu uvolňují nejrůznější zdraví ohrožující látky. Snaha šetřit teplem vede k vytváření objektů s uzavřenou cirkulací vzduchu, kde se tyto látky hromadí ve zvýšené míře. To spolu s dalšími negativními vlivy negativně ovlivňuje zdravotní stav lidí, kteří v takových budovách přebývají. Pro tento jev se používá pojem syndrom nezdravých budov (Sick Building Syndrome).

Fotokatalytický povrch stropu, vytvořený FN NANO® nátěry, je schopen cizorodé látky, které se dostávají do vzduchu místností z umělých hmot, nábytku, lina, koberců, pracích prostředků aj., efektivně eliminovat. Účinně funguje i na jejich extrémně malé koncentrace, s nimiž si jiné technické prostředky neumí poradit.

Čistění vzduchu od nebezpečných látek – imisí, které pronikají do interiérů z venkovního znečistěného ovzduší.

V regionech se silným znečistěním ovzduší průmyslovými a dopravními exhalacemi není možno uniknout před škodlivými látkami ve vzduchu.

Co všechno opravdu dokáže:

  • Odstraňuje alergeny, zápachy a další organické látky

  • Prospívá růstu pokojových rostlin

  • Likviduje plísňové spory, viry či bakterie ze vzduchu

  • Funguje jako nehlučná, bezúdržbová, ekonomická a vysoce účinná čistička vzduchu

  • Výrazně snižuje riziko přenosu infekčních chorob

  • Ekologické řešení – bez chemie, čistě fyzikální efekt

  • Garance účinnosti až 15 let

Likviduje zápachy
Snadná aplikace
Prevence infekcí
Bez chemie
Záruka funkčnosti až 15 let

Domácnosti s nanotechnologickou čističkou vzduchu

domacnost-1600x800-04

Spojené prostory obývacího pokoje a kuchyně skvěle doplňuje nanočistička vzduchu

domacnost-1600x800-05

Hygieny bez kompromisů – toaleta a koupelna s nanočističkou vzduchu

Další kuchyně otevřená do obývacího pokoje s nanočističkou vzduchu

Spojené prostory obývacího pokoje a kuchyně skvěle doplňuje nanočistička vzduchu


Jedná se o dlouodobé ekologické řešení – bez chemie, fungující na čistě fyzikálním efektu.