Reference – interiéry

Hotely, restaurace a veřejné prostory, chráněné funkčními nátěry FN NANO®

Funkční nátěry FN NANO® čistí vzduch od  nepříjemných pachů, nebezpečných látek a alergenů a snižují koncentrace virů a bakterií v místnostech, kde je tato technologie používána. Pomáhají tak v interiérech budov vytvářet zdravější a příjemnější prostředí. Proto nacházejí využití v celé řadě oblastí a míst.


Hotel Astra, Srby

Místo: Hotel Astra , Srby
Ošetřeno: Kompletní stěny a stropy interiéru včetně hypoalergeního povlečení.
Důvod: Nabídka pokoje nejen pro alergické zákazníky s nejúčinnější technologii na trhu na čištění vzduchu.

Hotel Bílá růže, Praha

Místo: Hotel Bílá růže, Písek
Ošetřeno: Stěny a stropy interierů,
Důvod: Nabídka VIP pokoje s zcela výjimečnou čistotou a hygienou

Vzduch, který se čistí sám, křesla, která odolávají znečištění, postel, ze které se nepráší. To nabízí svým hostům hotel Bílá růže v Písku. Jako první Evropě se může pochlubit hypoalergenním pokojem ošetřeným nanotechnologiemi. Ve VIP pokoji nechali aplikovat nanonátěr (TiO2) – funkční nátěr FN, postel vybavili antialergickými lůžkovinami s nanotkaninou. Křesla a celá koupelna je ošetřena hydrofobním nástřikem. Manažerka hotelu změnu pocítila několik dnů po aplikaci.

„Vzduch v pokoji je stále svěží bez větrání, i když se zrovna odstěhovali hosté po několika dnech. Rozdíl oproti jiným pokojům je diametrální,“ prohlašuje nadšeně manažerka hotelu Bílá růže Eva Marešová. Koupelna se stále leskne, křesla odpuzují špínu a z přikrývek se nepráší. Pro službu firem NanoTrade a NanoSPACE, které nabízejí komplexní ošetření prostorů, se rozhodla bez váhání.

„Sama jsem se hodně nacestovala po hotelech s dcerou, když byla malá, někdy jsem byla zhrozená z prostředí hotelů, které jsme navštívily. I proto na čistotu v hotelu Bílá růže dbáme a snažíme se stále zlepšovat naše služby. O nanotechnologiích jsem už dříve slyšela, myslím, že užití nanotechnologií v hotelnictví je budoucnost,“ prohlašuje Marešová a dodává, že letos plánuje ošetřit i další pokoje.


Česká ambasáda - Lublaň

Místo: Česká ambasáda, Lublaň
Ošetřeno: Ochranný nátěr stropu
Důvod: Ochranný nátěr stropu čistí vzduch od pachů, bakterií, virů nebo těkavých látek v jednacích místnostech. Tyto prostory získaly vysoký standard čistého prostředí, který nabízí návštěvám mimořádný komfort.

Nanotechnologie pomáhají také na ZÚ České republiky. Ochranný nátěr stropu čistí vzduch od pachů, bakterií, virů nebo těkavých látek v jednacích místnostech na české ambasádě v Ljubljani. Tyto prostory získaly vysoký standard čistého prostředí, který nabízí návštěvám mimořádný komfort. Poprvé ve Slovinsku tak byl realizován pilotní projekt ošetření prostor systémem Clean Room. Místosti české ambasády nyní fungují jako čistička vzduchu, která je „poháněna“ slunečním světlem.

Velké poděkování naší firmy za realizaci patří vstřícnému přístupu paní velvyslankyně a koordinátorce ekonomických projektů.Hospic Frýdek Místek

Místo: Hospic města Frýdek Místek
Ošetřeno: Stropy pokoje
Důvod: Ochrana seniorů před bakteriemi a viry, snížení možného dalšího nakažení (barevné řešení)


Aquapark FM Olešna

Místo: Aquapark FM Olešna
Ošetřeno:  Stropy vstupní haly, plavčíkárna
Důvod: Ochrana personálu před bakteriemi a viry, snížení možného dalšího nakažení a nemocnosti


BIC Ostrava

Místo: BIC Ostrava (Vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor)
Ošetřeno: Stropy kanceláří
Důvod: Ochrana personálu před bakteriemi a viry, snížení možného dalšího nakažení škodlivinami z venkovního ovzduší


KCP Pizzerie

Místo: Pizzerie KCP Paskov
Ošetřeno: Stropy kuchyně pizzerie.
Důvod: Ochrana personálu a klientů před bakteriemi, a pachy


Bar Zkouška Olomouc

Místo: Bar Zkouška, ul. Komenského 11, Olomouc
Ošetřeno: Celý interier baru, na chodbách a toaletách
Důvod: Při rekonstrukci a vnitřních úpravách původního baru ve sklepních prostorech jsme narazili na řadu potíží s vlhkostí, plísněmi a tím i se špatným vzduchem.

Při rekonstrukci a vnitřních úpravách původního baru ve sklepních prostorech jsme narazili na řadu potíží s vlhkostí, plísněmi a tím i se špatným vzduchem. Dozvěděli jsme se, že díky nanotechnologiím můžeme pozitivně ovlivnit řadu z těchto problémů. Dohodnli jsme se proto s firmou NanoTrade na aplikaci speciálních nátěrů, které potlačují plísně, viry a baktie„, uvedl jeden z majitelů baru.

Odvaha využít moderní technologie napomohla využít ojedinělé technologické řešení ve sklepních prostorech. Nanotechnologické nátěry se speciálním nasvětlením jsou základem technologie Čisté prostory, které se tak jako první v Evropě realizovaly právě v tomto baru, na chodbách a toaletách. Po řadě aplikací v hotelích, kancelářích, výrobních halách, školkách a školách nebo domácnostech je první z barů zase v Česku.


Funkční nátěry FN NANO® – dlouhodobě čisté a zdravé prostředí