S NANO NÁTĚRY BUDOU VEŘEJNÉ PROSTORY VÍCE BEZPEČNÉ

S NANO NÁTĚRY BUDOU VEŘEJNÉ PROSTORY VÍCE BEZPEČNÉ

Nano nátěry dokáží zmírnit riziko přenosu infekčních chorob 

Žijeme v hektické době a většinu času trávíme uvnitř budov. Býváme často unavení, zesláblí, ospalí, bolí nás hlava, pálí oči a náš imunitní systém se stává oslabeným. Jsme tedy více náchylní na viry a bakterie, které na nás ze všech stran útočí.

Nejvíce ohroženi jsme tam, kde je větší výskyt lidí najednou – např. v čekárnách ordinací, ale i ve velkých kancelářských komplexech, v nákupních centrech, v letištních halách, restauracích, jídelnách, v městské dopravě a v mnoha dalších prostorách.

Navzdory obecnému přesvědčení je vzduch, který dýcháme v budovách, až osmkrát více znečištěný než venku – přitom v uzavřených prostorách trávíme 85 % svého času.

Nedávné studie uvádí, že některé znečišťující látky mohou ve vnitřních prostorách existovat ve vyšších koncentracích než venku.

Vzduch v interiérech bývá často vydýchaný, a ještě obsahuje mnohé nečistoty jako prach, pyl a další mechanické částice, také bakterie, viry, plísně a další mikroorganismy (šíří se vzduchotechnikou i klimatizací), dokonce i toxické těkavé látky (osvěžovače vzduchu, kouření, formaldehyd – z nábytku, podlahových krytin, nátěrů apod.). V koktejlu škodlivin, který máme v budovách umíchaný najdeme i azbest, benzen, toluen, ftaláty a jiná změkčovadla, v neposlední řadě další produkty spalování.

Tato situace je sice nepříznivá, ale existuje na ni řešení,a to díky speciálním funkčním nanonátěrům FN NANO®, které kromě jiného dokáží aktivně čistit vzduch od různých jedovatých látek, plísní, virů, bakterií i zápachů.

Povrch vnitřních stěn interiérů budov je možno přeměnit s jejich pomocí ve dvojrozměrnou, nízkonákladovou a bezhlučnou a prakticky bezúdržbovou čističku vzduchu, která ke svému provozu potřebuje jen malé množství světelné energie.

Funkční nátěry FN® dokáží zajistit bezpečnější a  zdravější prostředí jak v prostorách, kde se vyskytuje větší množství lidí, tak i u Vás doma, ve školních zařízeních i v domovech pro seniory. Jsou také novou perspektivní technologií pro zvýšení úrovně ochrany pacientů a personálu zdravotnických zařízení před odolnými kmeny nebezpečných bakterií a šířením infekcí. Jsou využívány pro odstranění nepříjemných pachů a dočišťování vzduchu od nebezpečných látek.

Nejaktuálnějším příkladem je šíření koronaviru, jehož velikost asi 100-130 nanometrů. Tento virus je mnohem menší než typické bakterie a je obtížné jej odfiltrovat i s nejlepšími chirurgickými maskami, které jsou obvykle funkční až do úrovně 300 nanometrů. Jedním ze způsobů, jak zabránit šíření virů, je rozložit je na molekulární úrovni, a to právě dokáží nano nátěry FN NANO®. Jakmile se virus dotkne natřeného povrchu, který je aktivován pomocí měkkého UVA světla, je díky fotokatalýze okamžitě rozkládán.

Funkce samočistícího nátěru FN NANO® jsou založeny na čistém a ekologicky velmi šetrném fyzikálním způsobu – fotokatalýze. Tato technologie dokáže odstranit znečištění a škodlivé mikročástice ze vzduchu, pracuje bez chemických látek a jedna aplikace vydrží 10 let i více. 

Díky této technologii dokážeme již dnes zlepšovat naše ovzduší a zkvalitňovat náš život.

Jedná se o nejúčinnější patentovaný nátěr na světě z dílny českého vědce od Ing. Jana Procházky Ph.D.  

 

Sdílet tento příspěvek