ANTIBAKTERIÁLNÍ NANO NÁTĚRY V ZŠ KAMENICE PRO OCHRANU DĚTÍ I UČITELŮ

ANTIBAKTERIÁLNÍ NANO NÁTĚRY V ZŠ KAMENICE PRO OCHRANU DĚTÍ I UČITELŮ

Včera začal první den školního roku. Některé děti nemohou do škol, protože je škola uzavřena z důvodu možné nákazy virem covid-19. Je potřeba myslet na prevenci a činit opatření, která povedou k větší bezpečnosti a ochraně dětí i jejich učitelů. Máme zde moderní technologie 21. století, tak je na čase je začít masově využívat především v prostorách, kde se potkává více lidí.

Tato situace je sice nepříznivá, ale existuje na ni řešení,a to díky speciálním funkčním nanonátěrům FN NANO®, které kromě antibakteriálních vlastností dokáží pomocí fotokatalýzy aktivně čistit vzduch od různých jedovatých látek, plísní, virů, bakterií včetně zápachů.

Povrch vnitřních stěn a stropů v interiérech budov je možno touto nano technologií FN NANO® ošetřit, čímž se zvýší bezpečnost přenosu nákazy nemocí vzduchem. Benefitem je, že plochu přeměníte ve dvojrozměrnou, nízkonákladovou, bezhlučnou a prakticky bezúdržbovou čističku vzduchu, která ke svému provozu potřebuje jen malé množství světelné energie. Funkce samočistícího nátěru FN NANO®jsou založenyna čistém a ekologicky velmi šetrném fyzikálním způsobu – fotokatalýze. Tato technologie dokáže odstranit znečištění a škodlivé mikročástice ze vzduchu, pracuje bez chemických látek. Z ekonomického hlediska se nemusí prostory škol malovat každé 2 roky, jak mají nařízeno zákonem, doba se prodlouží na jednou za 7 let, což přináší i zajímavou ekonomickou výhodu.

Nano nátěry dokáží zmírnit riziko přenosu infekčních chorob. 

 Náš certifikovaný partnerspolečnost Nanotechnologie 21 s.r.o.,oslovila starostu města Kamenice s nabídkou nano nátěrů. Ten nabídl tuto možnost použití nano nátěrů základní škole v Kamenici.  

Starosta Kamenice pan Pavel Čermák patří mezi pokrokové lidi, kteří se nebojí moderních technologií, a naopak je rád, že může pro klid rodičů i dětí díky nano nátěrům snížit riziko virových nákaz. Jak sám říká: „…musíme udělat všechno pro to, aby to riziko nákaz bylo co nejmenší a nátěry hmotou, která likviduje viry a bakterie, si myslím, že je ta cesta.“

Ředitelka ZŠ paní Pavlína Tolarová k tomu dodává: „…kromě desinfekce a častějšího úklidu máme od obce úplnou novinku a jsem ráda, že to u nás v Kamenici bude takto fungovat. Speciální nátěr, který pohlcuje viry a bakterie jsme nechali vymalovat na nejexponovanější místo ve škole, kterým je vestibul. Denně se zde několikrát soustřeďuje více jak 600 dětí, které se pak následně rozcházejí do jednotlivých tříd“.

Ve škole byla provedena odborná instruktáž aplikace nano nátěrů zkušeným pracovníkem NT21 a celková aplikace byla provedena TSK Kamenice.

Celé vyjádření vč. autora technologie FN NANO® Ing. Jana Procházky můžete shlédnout zde: https://youtu.be/1trb982fRq8

Předškoláci, školáci, studenti i pedagogové tráví většinu svého času uvnitř budov. Tam všude bohužel dýcháme vzduch prosycený škodlivinami (VOC) a různými bakteriemi. Nejsou viditelné, o to jsou zákeřnějšía způsobují častou nemocnost, sníženou imunitu, časté záněty dýchacích cest, alergie, bolesti hlavy, pálení očí, únavu, nesoustředěnost, špatnou koncentraci i paměť…

Díky této technologii dokážeme již dnes významně zlepšovat naše vnitřní prostředí, které díky zavedeným povinným desinfekcím nám dokáže velice znepříjemnit život. Tato nanotechnologie je velice dobrý doplněk, jak již vyčerpanou desinfekci odstranit ze vzduchu.

S viry a bakteriemi se musíme naučit žít, ale je důležité vytvářet preventivní opatření, aby nedocházelo k velkému počtu virových infekcí. ZŠ Kamenice jde tímto příkladem ostatním školám a jiným podobným zařízením.

Přidáte se také ke starostovi Kamenice a vytvoříte si v budovách škol i školek tuto čističku vzduchu?

 

Sdílet tento příspěvek