České nanotechnologické špičky se představily na veletrhu TechConnect/Nanotech 2018 v kalifornském Anaheimu

České nanotechnologické špičky se představily na veletrhu TechConnect/Nanotech 2018 v kalifornském Anaheimu

TechConnect - naši partneři v Nanoasociaci - zástupci společnosti Pardam

Česká republika má v nanotechnologiích světové renomé a to především v oblasti nanovláken, kde se výsledky vědeckého výzkumu úspěšně daří přenášet do výroby a to zejména v oboru speciálních tkanin či baterií na uskladnění energie. 

Z tohoto důvodu si naše firmy a univerzity nemohly nechat ujít příležitost představit své produkty a probrat možnosti spolupráce s americkými partnery na prestižním veletrhu a konferenci TechConnect, která se ve dnech 14–16. května konala v kalifornském Anaheimu u Los Angeles.

Jde o jednu z největších nanotechnologických událostí Spojených států, která každoročně přitahuje specialisty v oblasti nových materiálů, elektronicky, obranného průmyslu, energetiky či biomedicíny / biotechnologií. Kromě zástupců evropských, amerických a asijských firem se ho účastní i univerzity a vědecké instituty a představitelé amerických organizací a agentur včetně Ministerstva energetiky či obrany.

Česká účast byla v tomto roce podpořena společným projektem ekonomické diplomacie PROPED Generálního konzulátu ČR v Los Angeles, CzechInvestu a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

České firmy zastupovala Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, klastr Nanoprogress a společnosti Pardam,  Advanced Materials-JTJ,  HE3DA a nanoSPACE. Za českou univerzitní sféru byli přítomni akademici z brněnského CEITEC a ostravské VŠB TU a České technologické platformy bezpečnosti průmyslu.

 Podívejte se na interview s českými nanosupermany na veletrhu TechConnect/Nanotech 2018:

https://youtu.be/1oJN0S6a7go

V rámci veletrhu představily naše firmy unikátní 3d lithiovou baterii, speciální respirátory s nanovlákninou, antialergenní hračky či povlečení.  Nad rámec veletrhu uspořádal Generální konzulát ČR v Los Angeles a CzechInvest i networkingovou akci u českého stánku za účasti generálního konzula Pavla Šepeláka, která představila český nanosvět celé komunitě návštěvníků.  Po skončení veletrhu měly firmy ještě příležitost navštívit prestižní University of California San Diego a prezentovat se v Qualcomm Institute.

Pro české účastníky byl projekt jedinečnou příležitostí představit se, ale i hlavně navázat cenné kontakty, přičemž vyniklo zejména české zaměření na nanovlákna, které je i v prostředí USA unikátní.

Jan Procházka z FN-NANO a Advanced Materials-JTJ a HE3DA se členy české delegace z ANP ČR na TechConnect

Autor textu: Marino Radačič, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Los Angeles  

Zdroj textu: https://www.mzv.cz/losangeles/cz/obchod_a_ekonomika/ceske_nanotechnologicke_spicky_se.html

 

Sdílet tento příspěvek