Nanotechnologie pro každý den – KONEC SHNILÉHO OVOCE

Nanotechnologie pro každý den – KONEC SHNILÉHO OVOCE

Všichni víme, že se nám doma velmi rychle kazí ovoce a zelenina. Z tohoto důvodu vyhazujeme mnoho potravin.

Už naše babičky věděly, že například jablko s banánem nemáme dávat do stejné ošatky, protože pak banán velmi rychle dozraje. Dělaly tak, aniž by tušily, proč se tak děje.

 

Příčinou je přítomnost látky, kterou vylučuje ovoce a zelenina do vzduchu (etylen). Tato látka je signálem ke spuštění rychlého procesu hnití.

Nanotechnologie FN-NANO vyvinutá českou firmou Advanced Materials JTJ s.r.o. dokáže tento problém jednoduše, účinně a levně vyřešit.

Přední světoví odborníci z Leibnitz Institute for Agricultural Enginering and Bioeconomy (Německo) společně s Agricultural Research Council (Jižni Afrika) a Technical University Berlín provedli studii, která ukazuje, že česká technologie FN-NANO, je schopna významně prodloužit skladovací dobu ovoce a zeleniny, tím že odstraňuje ze vzduchu etylen. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0925521418304472

 

Toto technické řešení je dostupné opravdu pro každého, od drobných pěstitelů až po velkosklady s ovocem a zeleninou. Stačí k tomu jen vymalovat prostory speciálními nátěry FN® a nasvítit UV zářivkou.

Sdílet tento příspěvek