Konec špinavých, zelených a plesnivých fasád!

Konec špinavých, zelených a plesnivých fasád!

TISKOVÁ ZPRÁVA SPOLEČNOSTI ADVANCED MATERIALS-JTJ s.r.o.

Je ve vašich rukou, jak dlouho vám vydrží nově zateplená fasáda.

Nová kolekce barevných ochranných samočistících nátěrů vychází vstříc majitelům domů.  Více než 150 barevných odstínů v kombinaci s fasádními barvami společnosti HET udrží fasádu trvale čistou a ochrání ji před degradací.

Majitelé domů se zateplenou fasádou se přirozeně domnívají, že jim vydrží 30 i více let. Avšak jak uvádějí webové stránky Cechu pro zateplení budov ČR je životnost zateplovacího systému podle evropských norem 25 let.  Zákon ukládá záruku 2 roky, ale členové cechu poskytují záruku na jimi dodávané systémy až 5 let.  Delší záruku považují za neseriózní.

Když program zelená úsporám vznikal, neexistovala žádná dlouhodobá praktická zkušenost s údržbou zateplených fasád.  Stanoviska odborníků dnes ukazují, že základním předpokladem pro zajištění dlouhé životnosti zateplené fasády je nejenom její kvalitní provedení ale také systematická, odborně kvalifikovaná údržba fasádního zateplovacího systému.

Je vaše zateplená fasáda po 5 letech špinavá a porostlá plísněmi a řasami? Není to jejím špatným provedením, ale je to její přirozená vlastnost!

Nejchoulostivější částí zateplovacího systému fasády je jeho vnější, několik milimetrů silná vrstva na polystyrénu. Stav této vrstvičky ovlivňuje zásadním způsobem životnost celé zateplené fasády.

Hlavní vlivy, které negativně ovlivňují životnost a estetickou funkci povrchu zateplené fasády:

·       ultrafialového záření a oxidace působí vyšisování a rozpad fasádních barev a omítkovin

·       rychlé střídání teplot způsobuje mikrotrhlinky, pronikání vody a urychluje erozi (tmavé odstíny trpí výrazně více)

·       čištění tlakovou vodou, mechanickými a chemickými prostředky narušuje soudržnost fasády

·       eroze způsobuje průnik vody do povrchové vrstvy a hlubších struktur zateplovacího systému a urychluje jeho destrukci

·       působení mikroorganismů posiluje erozivní vlivy a hyzdí fasádu.

Výše uvedené negativní vlivy lze řešit nanotechnologií FN®, která působí jako dokonalý štít proti degradujícím účinkům UV záření, chrání barevnou stálost fasády a na fyzikálním základě dlouhodobě brání jejímu zašpinění atmosférickou špínou a napadení plísněmi a řasami. Na tyto funkce a udržení čistého vzhledu bez plísní a řas a plné ochrany fasády před UV zářením poskytuje výrobce pro svislé povrchy fasád garanci 10 let. S využitím nanotechnologické ochrany povrchu Protectam FN® a při odborně kvalifikované péči o zateplenou fasádu lze prodloužit její životnost a nový vzhled výrazně nad hranici 25 let. Nyní i v široké barevné škále.

Sdílet tento příspěvek