JAK SE ČESKO PŘIPRAVUJE NA KORONAVIRY

JAK SE ČESKO PŘIPRAVUJE NA KORONAVIRY

 

V živé reportáži ČT odvysílané dne 1.3.2020 na ČT 24 vystoupil pan Jiří Kůs z Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a hovořil také o nano nátěrech, které jsou již několik let aplikovány právě ve Fakultní nemocnici v Motole, před kterou byla reportáž pořízena.

Jedná se konkrétně o hematologické a onkologické centrum. Tyto nátěry slouží jako velmi účinná prevence proti virovým nákazám a jejich použitím se významně snižuje riziko šíření infekcí i nákaz různými mikroorganismy.

Jednoduše řečeno, nano nátěry jsou významnou prevencí ochrany zdraví. Měly by najít uplatnění nejen v nemocnicích a čekárnách lékařů, ale i na jiných veřejných místech, kde se shromažďuje více lidí – letišní haly, nádražní budovy, nákupní centra, veřejné knihovny, studovny, sály koncertů apod. Prevenci lze zvýšit i užitím nátěrů v klimatizacích letadel, autobusů a vlaků a další hromadné dopravy. Svoje místo najdou i v prostorách velkých kancelářských budov, kde se mohou uplatnit také v kombinaci se vzduchotechnikou a klimatizačními jednotkami.

Celý rozhovor s p. Kůsem můžete shlédnout zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058320227

Sdílet tento příspěvek