NANO NÁTĚRY CHRÁNÍ PROSTORY KANCELÁŘE NEVIDOMÝCH

NANO NÁTĚRY CHRÁNÍ PROSTORY KANCELÁŘE NEVIDOMÝCH

Jak všichni víme, nevidomí lidé patří mezi senzitivnější osoby, které vnímají intenzivněji jakékoliv změny v prostředí, kde se nacházejí. Naše prostředí obklopují pyly, alergeny, plísně, těkavé látky apod., které způsobují únavu, bolesti hlavy a celkové oslabení organismu, který se pak stává náchylnější k virovému onemocnění.

Pan Jan Buchal, ředitel obecně prospěšné společnosti BRAILCOM se rozhodl s tímto problémem něco udělat a učinit preventivní opatření pro své zaměstnance. Společnost BRAILCOM se zabývá poskytováním služeb zrakově postiženým v oblasti internetu, elektronických publikací, hardwaru a softwaru. Hlavní činností společnosti BRAILCOM je pomoc nevidomým a slabozrakým v oblasti zpřístupněníinformačních technologií.

 Pan Buchal patří mezi nadšené inovátory a zajímáse o moderní technologie. Sleduje různé inovativní projekty z jiných oborů činností a již delší dobu věděl, že existují nano nátěry, které pomocí fotokatalýzy fungují na plísně spory a další mikroorganismy. Zhruba před rokem si doma nejprve vyzkoušel účinnost jednoho fotokatalytického produktu FN®Aqua pro úpravu vody.

Když se mu naskytla možnost v prostorách, kde sídlí společnost BRAILCOM, využít vlastností fotokatalytických nanonátěrů, tak neváhal a oslovil zástupce správní firmy Liga-S-servis z Magistrátu hl. m. Prahy.

V pronajatých prostorách magistrátního objektu došlo k zatečení stropu a byla nutná celková oprava jednoho velkého prostoru kanceláří. S celkovým rozpočtem na opravu vč. výmalby technologií FN NANO®a nasvícení UVA světlem pro větší účinnost nano nátěrů se snažil pracovníkům správní firmyukázat všechny výhody a přínosy této technologie.

Jelikož se jedná o historický dům cca 150 let starý, vyskytují se v něm různé plísně a zápachy.

Tato situace je sice nepříznivá, ale existuje na ni řešení, a to díky speciálním funkčním nanonátěrům FN NANO®, které pomocí fotokatalýzy dokáží aktivně čistit vzduch od různých jedovatých látek, plísní, virů, bakterií i zápachů.

Povrch vnitřních stěn interiérů budov je možno přeměnit s jejich pomocí ve dvojrozměrnou, nízkonákladovou a bezhlučnou a prakticky bezúdržbovou čističku vzduchu, která ke svému provozu potřebuje jen malé množství světelné energie. Nano nátěry dokáží zmírnit riziko přenosu infekčních chorob vzduchem a to je v současné době asi jejich největší deviza.

 Na základě těchto argumentů přispěl Magistrát hl. m. Prahy obecně prospěšné společnosti BRAILCOM na celý rozpočet s ohledem k tomuto preventivnímu opaření proti šíření nákazy koronavirem covid-19. Aplikaci nano nátěrů s nasvícením provedla společnost UVGS pod vedením pana Ondřeje Svobody.

Tento krásný historický objekt je jedinou dochovanou architekturou v daném místě a pan Buchal se o něj chce starat co nejlépe, aby co nejdéle vydržel. Přízemní místnosti stojí na skále, kde v 19. století tekl náhon z Botiče. Vyskytují se zde plísně a je tam velké vlhko. Tyto prostory budou dalším krokem pro jejich sanaci a věříme, že i tentokrát najde pan Buchal pochopení u odpovědných osob Magistrátu hl. m.se panu Buchalovi opět podaří přesvědčit magistrátní úředníky o využití a přínosu technologie FN NANO®nejen uvnitř tohoto objektu, ale i pro dlouhodobou ochranu fasády, která bude v centru Prahy přispívat k čistění ovzduší.

Funkční nátěry FN NANO® dokáží zajistit bezpečnější a zdravější prostředí ve vnitřních prostorách. Jsou využívány pro odstranění nepříjemných pachů a dočišťování vzduchu od nebezpečných látek.

Funkce samočistícího nátěru FN NANO®jsou založenyna čistém a ekologicky velmi šetrném fyzikálním způsobu – fotokatalýze.Tato technologie dokáže odstranit znečištění a škodlivé mikročástice ze vzduchu, pracuje bez chemických láteka jedna aplikace vydrží 10 let i více. Díky této technologii dokážeme již dnes zlepšovat naše ovzduší a zkvalitňovat náš život. Jedná se o nejúčinnější patentovaný nátěr na světě z dílny českého vědce od Ing. Jana Procházky Ph.D. 

Sdílet tento příspěvek